Minik Oyunlar
SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi 8caubags
Minik Oyunlar
SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi 8caubags
Minik Oyunlar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kotalılara Ozel

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» 934 Sayfalık ****** Arşivi | Proje & Tasarım Eğitimleri | Compressive DLL |
SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi EmptyÇarş. Ara. 29, 2010 6:39 pm tarafından Admin

» 57 Adet PC Ders Kitabı
SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi EmptyÇarş. Ara. 29, 2010 6:38 pm tarafından Admin

» Harika PC Kitapları |DOC| 28 MB
SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi EmptyÇarş. Ara. 29, 2010 6:37 pm tarafından Admin

» Şiir Kitapları Serisi | 26 Kitap | 2 MB | RS HF
SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi EmptyÇarş. Ara. 29, 2010 6:36 pm tarafından Admin

» Lemanyak - LombaK 2005 - 2008 En Iyileri
SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi EmptyÇarş. Ara. 29, 2010 6:35 pm tarafından Admin

» Kişisel Gelişim e-kitapları | 300 adet
SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi EmptyÇarş. Ara. 29, 2010 6:34 pm tarafından Admin

» Okusun da Büyüsün - Masal Klasikleri (e-kitap)
SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi EmptyÇarş. Ara. 29, 2010 6:33 pm tarafından Admin

» Fantastik Bilimkurgu Korku Tam 172 E-Kitap
SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi EmptyÇarş. Ara. 29, 2010 6:33 pm tarafından Admin

» 600 Adet e-kitap | Bol Çeşit
SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi EmptyÇarş. Ara. 29, 2010 6:32 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum

SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Kullandığım Pc : xp
Ruh Hali : 5
Tuttuğum Takım : Turk

SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi Empty
MesajKonu: SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi   SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi EmptyC.tesi Ara. 26, 2009 10:11 pm

Müzikli avatar konusuyla ilgili olarak bu konuyu açtım bi de siz müzikli avatar yapın ;

BU İŞLERİMLERİ YAPARKEN KULLANICAĞIMIZ PROGRAMIN ADI SWİSHMAX GOOGLEDA ARATIN BULURSUNUZ__

RESİM YÜKLEME

Şimdi resim yüklemeyi Öğrenelim.
Evet arkadaşlar Daha önce kullandığınız ve programın müzik yüklediğiniz Insert yazısına gidip Insert - Image ye tıklayın.
SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi Screenshot00se8

Sonra Resimlerinizin bulunduğu dosyadan kullanacağınız resmi seçip sağ alt taraftaki Aç butonuna tıklayın.(Alttaki resimde gösterilmiştir)
SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi Screenshot001cc8

Evet buraya kadar anlatılanları doğru uygulamışsak
Progrmızının sol tarafındaki görüntü aşağıdaki gibi olacaktır..
SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi Screenshot002wm9

RESİM AYARLAMA

Yüklediğiniz 1.nci resmin adı aşağıdaki Resimde görüldüğü gibi iki yerde de belli.
Mouse ile Scane_1 altındaki 25475rokı0.jpg üstüne SAĞ tuş yapın ve açılan penceredeki
Fade - Fade In tıklayın.

SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi Screenshot003cp0

Programın üstündeki Timeline içinde aşağıdaki resimdeki gibi bir bar çıkacak...
Bu barın sol tarafında 25475rokı0.jpg yazısı da highligt olmuş durumda.
Barın üstünde ise Fade In (10) yazıyor.
SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi Screenshot0010lm5

Bu yaptığınız işlem sol tarafta adı geçen resmin ağır ağır sahneye gelmesini sağlar.
Ancak 10 sn. lik bir süre kısa olduğu için bunu biraz daha büyütmek gerekebilir.
Bu durumda mause ile bu barın üstüne ve en sağına gelince küçük boyutta
ya sağa - sola ok çıkacak ya da bu oklar ve arasında paralel iki çizgi...
( Mouse ucunu barın tam sağ sınırına getirince iki küçük ok ve arasında iki paralel çigiyi
görünce hemen farenizin sol tuşuna basın ve basılı tutarak sağa doğru çekin..)

Yada aşağıdaki resimde gösterildiği gibide yapabilirsiniz
SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi Screenshot004al3

SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi Screenshot005ph4

Evet Arkadaşlar Böylece resim yüklemeyide öğrendik.

Evet Arkadaşlar Şimdi Müzik Yüklemeyi Öğrenelim
Müzik formatı mutlaka mp3 olmalı Alttaki resimde gösterildiği gibi
üst tarafta bulunan "Insert" yazısını tıklayın ve altındaki "Soundtrack"tıklayın.
Karşınıza çıkacak pencereden mp3'übilgisayarınızda bulunan yerden seçin ve OK basın...

SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi Screenshot001uk9

SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi Screenshot002dx3

Bu işlemi doğru yaptıysanız programınızın aşağıdaki resimde gösterilen yerlerinde
kırmızı yuvarlak ile işaretli gördüğünüz yazılar karşınıza çıkacak

SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi Screenshot003na5

Evet arkadaşlar mp3'ü yükledik şimdi
Programınızın aşağıdaki resimde gösterilen yerdeki "play" düğmesini tıklayınız dinlemeye başlayabiliriz

SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi Screenshot004jy5

ŞİMDİ YAPTIĞIMIZ İŞLEM İÇLERİNDE BELKİDE EN ÖNEMLİSİ__FAREYİ ÜSTÜNE GETİRİNCE MÜZİĞİN ÇALMASINI ANLATIYORUZ__EĞER HARFİYEN YAPARSANIZ ÇALAR__AMA TAKILDIĞINIZ YERDE SORABİLRSİNİZ__YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM__

SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi Yakalama1gl7
Ben anlaşılabilmesi açısından bir kalp resmi üzerinde göstereceğim. Bu kalbi normalde transparan şekilde ayarlayabilir ve bunu kalbin üzerine geldiğinde ses çıkması şeklinde ayarlayabiliriz. Transparanlığı sağ ortada daire içine aldığım Fill başlıklı sekme üzerinden ayarlayabilirsiniz.

SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi Yakalama4so9
Kalp olarak atadığım objenin üzerinde sağ tıklıyorum Script + Sound + PlaySound u tıklıyorum. Bu çalacağımız sesi ayarlamamız için gerekli işlem. Peki sesi bu objeye nasıl atayacağız. Daire içinde aldığım Script kısmına tıklıyarak gerçek işlemi yapacağımız pencereye geçiyoruz.

SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi Yakalama8pi0
İlk olarak atayacağımız sesi seçelim. Kırmız kare içinde yukardaki dairede seçili kısma bastığımızda aşşağıdaki dairede olan Import kısmını görürüz. Importa bastığımızda bize kullanmak istediğimiz ses dosyasını eklememiz için bir pencerecik açar. Burdan ses arşivimize gider eklemek istediğimizi seçip tamam deriz. Ben sonar.mp3 olarak devam edeceğim.

SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi Yakalama10xw3

Sesi ayarladık. Şimdi kalbin üzerine geldiğinde sesin çalmasını ayarlayalım. En üstteki dairede seçili kısma tıkladığımızda en alttaki Bir sürü kutucuğun olduğu daire karşımıza gelir. Buradan kişisel seçimimizi ayarlarız. İsterseniz tıkladığınızda isterseniz üzerinden geçerken vs vs. Seçim tamamen size aittir. Ben üzerinden geçişlere ayarladım. Sizde istediğinizi seçip tıklıyorsunuz. Üstteki ikinci dairedede sesimizi seçtiğimizde nasıl gözükeceğini görüyoruz. Eğer bir ses atayamamışsanız kodlar kırmız kalacaktır.

Bütün işlemlerimiz bitti. Şimdi çalışırlığını kontrol edelim. Eğer aşağıdaki flasta kalbin üzerine geldiğinde (göğüsüne) ses çıkıyorsa olay tamamdır. ben görsellik açısından kalbin üzerindeki objeyi transparan yaptım.
http://minicik.yetkinforum.com

SWiSHmax Kullanımı ve Detaylı Bilgi
1 sayfadaki 1 sayfası